איך משתמשים בשקף?

הדרך המקצועית לשמירה על דפנות חלקות של עוגות ללא אפייה.

שקף לעוגה - מה זה בכלל?

שקף הוא רצועת פלסטיק שקופה, שנמכרת בגלילים בחנויות המתמחות לאפייה. השקף מיועד לשמירה על צורתן של עוגות ללא אפייה, כמו עוגות מוס ועוגות גבינה קרות. השקף נמכר בדרך כלל בגליל שממנו ניתן לגזור חתיכות באורך הרצוי.

ככל שרצועת השקף רחבה יותר (או גבוהה יותר)- היא תוכל להגן על עוגות בעלות שוליים יותר גבוהים. לא מומלץ להשתמש בשקף לאפייה- בחום גבוה עלולים להפלט חומרים שלא נפלטים בטמפרטורה רגילה. אם לא מצוין בפירוש על מוצר שהוא מיועד לאפייה לא שווה לקחת את הסיכון…

איך מניחים את השקף?

פשוט מאוד: לפני הרכבת העוגה מצמידים את השקף לדפנות העוגה מבפנים וגוזרים בהתאם להיקף - כאורך ההיקף הפנימי + חפיפה של כ-5 ס”מ לקילוף קל אחרי ההקפאה.

אגב, שימו לב שאתם משתמשים במספריים נקיים- ולא באלה שהילדים גוזרים איתם יצירות ועדיין מכוסים בדבק… ליתר ביטחון אפשר לייחד זוג מספריים אחד רק למטבח.

אחרי שהרצועה נמדדה ונגזרה מסדרים אותה בצמוד לדפנות. אם העוגה מכילה בסיס אפוי (כמו עוגת גבינה ופירורים) ממקמים את השקף מעל הבסיס, לאחר האפייה והצינון שלו ולפני הרכבת הקרם הקר. כדי להבטיח שהשקף לא יזוז אפשר להרטיב אותו במעט מים, בצד שיוצמד לתבנית.

מתי מסירים את השקף?

עדיף לקלף את השקף כשהעוגה קרה ויציבה מאוד- כך השקף יפרד בקלות ויותיר את הדפנות חלקות. אם העוגה לא עוברת במילא הקפאה ארוכה, כדאי לקרר אותה לפחות לכמה דקות במקפיא לפני הסרת השקף.

קטגוריות

תגובות (4)

  Avatar
  עומר לוי

  עשיתי מה שכתוב, הרטבתי את השקף ועדיין ממש הסתבכתי עם הריפוד. עזרה?

   Avatar
   Foody Foody

   לפעמים הגלגול של השקף חזק מדי, וכדאי לגלגל אותו לצד השני ולהשאיר כך מספר דקות עד שהוא “מתיישר”, ואז להמשיך כרגיל

   Avatar
   גילה שרון

   וואו גם אני הסתבכתי עם השקף לא מצליחה להניח אותו בסוף ויתרתי אוף רוצה לשים מה עושים להצליח בקשה

תוכן קולינרי ישראלי איכותי
powered by foody