לדף הבית

נשיקות מרנג- הבעיות הנפוצות 

   


קצפיות, נשיקות או מרנג. רשימת החומרים קצרצרה וגם הוראות ההכנה פשוטות...  מה כבר יכול להשתבש?

צוות האתר הזיק לנשיקות מקצף חלבונים וסוכר (מרנג), בארבע דרכים שונות. כך תוודאו שלכם בבית זה לא יקרה.


בעיה מספר 1: גרגירי סוכר שלא הומסו
את הנשיקות הללו הכנו מחלבונים וסוכר שחוממו יחד בקערה מעל סיר עם מים רותחים ("מרנג שוויצרי". ראו תמונה ומתכונים בסוף הכתבה). אבל במקרה הזה, לא חיכינו שכל הסוכר יתמוסס לפני שההעברנו את התערובת לקערת המקצף. התוצאה- שני "קישוטים" שנוספו לנשיקות. סוכר שנמס במהלך האפייה יצר שורה של בועיות קרמל צהובות. הנקודות הקטנטנות על פני הנשיקה הן פשוט גרגירי סוכר שלא הומסו.
מבט מאחור- תחתית מנוקדת בגרגירי סוכר
              
 

 מרנג נוזלי יחסית, לא מאפשר לעצב נשיקות גבוהות במהלך האפייה
בעיה מספר 2: חלמון (צהוב) בתערובת החלבונים (השקופה) 
אחד השלבים הקריטיים ביותר בהכנת קצף מחלבונים (למרנג או לעוגה) הוא הפרדת הביצים. אם שומן יסתנן לתערובת החלבונים, אפילו בכמות קטנה, יכולת ההקצפה של החלבון תפגע בצורה משמעותית. וחלמון הביצה, כידוע, מכיל לא מעט שומן... את תערובת החלבונים שבתמונה הקצפנו די הרבה זמן. ועדיין, הקצף נותר רך ו"נוזלי" יחסית, והנשיקות שזילפנו ממנו השתטחו על נייר האפייה.
כדי להמנע מהבעיה הזו בבית מומלץ להפריד כל ביצה בנפרד. על ביצים שבהן החלמון לא הופרד מהחלבון בצורה טובה עדיף לוותר, או להפנות אותן למשימה אחרת (כמו סתם חביתה טעימה).      

                                              טיפת חלמון צהוב בקערת החלבון השקוף בעיה מספר 3: חום גבוה, אפייה קצרה
מרנג שנאפה זמן קצר, בחום גבוה יחסית (180 מעלות ומעלה) יכול להיות נפלא לקישוט עוגות. ראו למשל את תסרוקות המרנג של פאי הלימונענע. אבל מרנג רך ושחום שכזה הוא לא "נשיקה". רק אפייה ארוכה, בחום נמוך, תבטיח שהנשיקות ישארו בהירות מבחוץ ויבשות ופריכות מבפנים.


  

בעיה מספר 4: זמן אפייה קצר מדי
במקרה הזה חום התנור היה תקין. נשיקות המרנג נאפו בלי לאבד את הצבע הלבן וכבר נראו מוכנות לאכילה. למרות שלפי השעון נותר עוד מספיק זמן עד סוף האפייה, החלטנו שלא יזיק לבדוק... אבל כמו במקרה הקודם, פירוק של נשיקה אחת הוביל למסקנה: כדי לאפות נשיקות צריך סבלנות. או לפחות משהו לעשות במהלך זמן האפייה הארוך (אם תמיד רציתם להתחיל לסרוג- זה בדיוק הזמן). 

         
                                                               המסת הסוכר בחלבון  קצף מרנגכמה מתכוני מרנג של קרין:


מרנג עם מקצפת תות מרנג שוויצרי- חצי ממנו הופך לקעריות, חצי ממנו לקציפת תות... 

ענני מרנג עם פטל

פבלובה עם שוקולד מומס ופירות יער


אם גם לכם השתבשו מתכונים מסיבה לא ברורה- אתם מוזמנים לשלוח את המתכון בליווי תמונה למייל info@carine.co.il. אנחנו נעביר אותם לקרין לצורך "זיהוי פלילי" וקבלת טיפים לשיפור התוצאה.
תוכן קולינרי ישראלי איכותי
powered by foody
SapSap